5 skutecznych sposobów na lokalną reklamę za darmo.

Wstęp.

Dla małych firm, wiedząc, jak skutecznie reklamować lokalnie jest najlepszym sposobem na przyciągnięcie klientów. Jednak reklama firmy może skończyć się kosztem tony kapitału. Właściciele małych firm, takich jak ty, powinien wiedzieć, że istnieją skuteczne sposoby, aby reklamować się lokalnie bez wydawania grosza. Metody te mogą wydawać się nieco czasochłonne, ale ich nagrody są warte dodatkowej uwagi. Jako właściciel firmy, powinieneś być przygotowany na to, by zrobić krok milowy!

Strony w mediach społecznościowych.

Reklamuj się lokalnie, wchodząc w interakcje ze społecznością i przyciągając uwagę do swojej firmy poprzez strony w mediach społecznościowych. W dzisiejszym świecie, obecność w mediach społecznościowych jest absolutną koniecznością dla każdej firmy. Stwórz stronę dla swojej firmy i zaproś swoich przyjaciół i rodzinę do dzielenia się nią. Promuj stronę biznesową na swoim profilu osobistym i dołącz do grup społecznościowych na portalach społecznościowych. Eksperymentuj z zamieszczaniem filmów i zdjęć, aby nawiązać kontakt z odbiorcami. Będzie to napędzać sprzedaż i pozwoli Ci stać się filarem lokalnego biznesu. Kiedy szukasz do reklamowania się lokalnie, należy skorzystać z platform mediów społecznościowych.

Zoptymalizuj swoje lokalne SEO.

Choć nie jest to reklama per se, optymalizacja lokalnego SEO to świetny sposób na lokalną reklamę za darmo. Zoptymalizuj SEO swojej strony tak, aby pojawiała się wyżej w wyszukiwaniach internetowych dla słów kluczowych związanych z Twoją branżą. Jednym z prostych sposobów, aby to zrobić jest roszczenie wpisu firmy na stronach takich jak Google+. Dzięki temu możesz zacząć zbierać opinie o swojej firmie, które z kolei działają jak darmowa reklama lokalna. Rozważ również kreatywne użycie słów kluczowych. Właściciele restauracji mogą wprowadzić je do swoich cyfrowych menu. Lokalne sklepy odzieżowe mogą używać słów kluczowych w nagłówkach kategorii na swojej stronie. Wszystko to zwiększa szanse na pojawienie się Twojej firmy na mapie podczas wyszukiwania, czyli tam, gdzie wiele osób udaje się w poszukiwaniu usług. Podsumowując, optymalizacja lokalnego SEO to świetny sposób na lokalną reklamę za darmo.

Tworzenie comiesięcznej informacji prasowej.

Innym świetnym sposobem na reklamę lokalną za darmo jest stworzenie miesięcznego komunikatu prasowego dla Twojej firmy. Rozważ zatrudnienie menedżera reklamy, aby znaleźć pobliskie możliwości dla swojej marki. Większość lokalnych gazet chętnie promuje lokalne firmy za darmo. Wydawaj comiesięczne komunikaty prasowe, aby przypomnieć mieszkańcom, że wciąż jesteś w pobliżu i wygenerować rozgłos dla swojej firmy. Wiadomość, którą dzielisz się ze społecznością nie musi być monumentalna. Powiedz ludziom o nowej usłudze, którą świadczysz lub o nowym kliencie, którego pozyskałeś. Celem jest po prostu zwrócenie na siebie uwagi. Jeśli szukasz do reklamowania lokalnie za darmo, zdecydowanie rozważyć stworzenie miesięcznego komunikatu prasowego.

Nawiązywanie kontaktów na lokalnych imprezach.

Ponadto, sieć na lokalnych imprezach lub spotkaniach, aby reklamować lokalnie za darmo. Jako właściciel, jesteś najlepszym łącznikiem dla swojej firmy. Idź na lokalne wydarzenia lub konferencje, aby opowiedzieć o swoim biznesie. Wybieraj wydarzenia promocyjne, w których biorą udział konsumenci, których chcesz przyciągnąć do swojej firmy. Jeśli masz sklep sportowy, weź udział w lokalnych imprezach sportowych i porozmawiaj z ludźmi tam pracującymi. Twoje możliwości są nieograniczone. Poprzez interakcję z mieszkańcami podczas lokalnych wydarzeń, jeszcze bardziej utwierdzasz się w przekonaniu, że jesteś filarem społeczności. Jesteś największym orędownikiem swojej firmy, więc nawiązywanie kontaktów na lokalnych imprezach jest świetnym sposobem na lokalną reklamę za darmo.

Użyj podpisu pod promocyjnym e-mailem.

Choć może się to wydawać nieistotne, świetny i łatwy sposób na reklamę lokalną za darmo jest promowanie swojej firmy w podpisie e-mail. Przypuszczalnie wysyłasz wiele wiadomości e-mail, zarówno za pośrednictwem osobistego, jak i służbowego konta e-mail. Skorzystaj z tych interakcji, umieszczając w podpisie informacje o swojej firmie. Zamieść linki do swoich kont w mediach społecznościowych, a także dane kontaktowe. Dodatkowo Twój podpis może być wykorzystany do promocji sprzedaży, konkursów lub wydarzeń, które oferujesz w ramach firmy. Pomimo swojej prostoty, promowanie swojej firmy w podpisie e-mail jest skutecznym sposobem na lokalną reklamę za darmo.

Jak zbierać dane z badań rynku, aby usprawnić kampanie marketingowe?

Podsumowanie.

Jako właściciel małej firmy, musisz wiedzieć, jak korzystać z usług społeczności, aby reklamować się lokalnie za darmo. Nie musisz używać reklam geo-fence lub uruchamiać drogich kampanii, aby osiągnąć swoje cele ROI. Stwórz stronę w mediach społecznościowych dla swojej firmy, aby nawiązać kontakt z lokalnymi mieszkańcami. Zoptymalizuj swoje lokalne SEO i wydawaj comiesięczne komunikaty prasowe, aby dotrzeć do swoich odbiorców, nawet jeśli nie szukają Ciebie. Ponadto, sieć na lokalnych imprezach, aby połączyć się z konsumentami. Wreszcie, podejmij prosty krok promowania swojej firmy poprzez podpis email.