grill na majówce

Brak planów na majówkę? Sprawdź jak ją spędzić nie wyjeżdżając z miasta

Niezależnie od aktualnego okresu, zawsze nadchodzi moment, kiedy wyczekujemy majówki! Czyli dłuższego, wolnego, już wiosennego weekendu, który co roku staramy się skrupulatnie zaplanować, tak by, maksymalnie wypocząć, ale też atrakcyjnie spędzić czas. Jedni wykorzystują ten moment na krótki wypad poza miasto lub do innego miasta, a inni szukają atrakcji w swojej okolicy.

Jak wypada majówka w 2023 roku?

Na początek warto przypomnieć, że 1 maja to w naszym kalendarzu Święto Pracy, 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast 3 maja to Święto Konstytucji. Po pierwsze, by zaplanować tych kilka dni wolnych, należy wiedzieć, jak wypadają w kalendarzu. Dniami ustawowo wolnymi jest 1 i 3 maja. Majówka 2023 rozpocznie się od soboty i potrwa do środy włącznie. Dlaczego? Ponieważ 1 maja wypada w poniedziałek, a 3 maja w środę. Ta perspektywa może się wydawać bardzo atrakcyjna dla pracujących w tygodniu, dlatego warto ten przedłużony weekend warto docenić!

Jak atrakcyjnie zaplanować majówkę?

Dla niektórych osób planowanie wyjazdów jest dość ryzykowne i z pewnością wielu z nas zrezygnuje z takich planów. Dlatego, na te okoliczności, przygotowaliśmy propozycję spędzania czasu, tak, by wykorzystać wiosenną aurę! Wypocząć, ale i się nie nudzić! Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych możliwości, natomiast pomysłów, jest tyle, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

Po pierwsze – jak majówka to aktywność na świeżym powietrzu!

spacer majówka

W tym przypadku możliwości jest nieskończenie wiele i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie zarówno starsi, jak i młodsi. Majówka, to doskonały moment aby pójść na spacer lub, by rozpocząć sezon rowerowy, rolkowy, czy też deskorolkowy. Przy sprzyjającej pogodzie można również rozpocząć sezon na sporty wodne, które cieszą się rosnącą popularnością. Kajaki, rowerki wodne będą świetną rekreacją dla każdego! Długi spacer lub przejażdżkę rowerową warto zwieńczyć piknikiem wśród pięknych okoliczności przyrody!

Biesiadowanie z bliskimi – idealna majówka dla wszystkich!

Niemal tradycją się staje, że majówka otwiera sezon grillowy! Zatem nie powinno go zabraknąć w majówkę 2021! Poza tym można zorganizować dowolne garden party, które pozwoli posmakować pysznych dań w fajnej atmosferze i na świeżym powietrzu. Jeśli pogoda nie dopisze lub nie mamy miejsca na imprezę plenerową, warto zorganizować chociażby domówkę. Uświetni ją konkretna tematyka, tak spędzony czas w gronie znajomych, zawsze procentuje dobrą zabawą.

Zwiedzanie swojej okolicy!

Czasem, by pozwiedzać fajne miejsca i poznać bliżej i naocznie trochę historii nie trzeba jechać daleko! Nawet niewielkie miasteczka posiadają swoje muzea lub galerię, w których są ciekawe wystawy. Dlatego, warto sprawdzić, już w swojej okolicy, co można zwiedzić. To, co już znamy, być może czas pokazać młodszemu pokoleniu!

Jak majówka to… warsztaty kulinarne!

Jeśli majówkowa pogoda, nie będzie rozpieszczać, świetny czas w domu mogą zapewnić kuchenne eksperymenty. W tym przypadku zyskujemy podwójnie: czas w kuchni spędzony na nauce gotowania, czegoś nowego i pyszny obiad lub kolację. W taką zabawę warto angażować też najmłodszych domowników! Dla dzieci gotowanie to niezwykłe odkrycia i świetna zabawa. Warto zafundować sobie smaki z odległych miejsc: wykwintna kuchnia francuska, fenomenalna kuchnia meksykańska, a może niezwykłe smaki Azji?

Gry planszowe i nie tylko!

gry planszowe podczas majówki

Aktualnie mamy szeroki dostęp do gier planszowych, które zdecydowanie uatrakcyjniają wolny czas. Wieczór planszowy można zorganizować rodzinnie lub w gronie znajomych. Taka majówka to świetny pomysł, to świetna alternatywa, dla wszechotaczającej nas elektroniki. Warto również przypomnieć sobie stare, dobre zabawy i gry, takiej jak „państwa, miasta” czy, też „statki” są nie mniej wciągające i atrakcyjne.

Korzystanie z miejskiej kultury i atrakcji!

Kino, teatr, obiad w restauracji, spacer po starówce, parku, możliwości jest wiele. Taka majówka może być równie interesująca. Zależy właściwie od miasta i jego możliwości. Czasem wystarczy rozejrzeć się wokół, by znaleźć fajne perspektywy na czas wolny!