Poznajmy dokładniej witaminy z grupy B

Niewątpliwie witaminy odgrywają ogromną rolę w funkcjonowaniu organizmu. W momencie, gdy organizm odczuwa deficyt konkretnych witamin, składników mineralnych i innych pierwiastków, to po prostu człowiek nie funkcjonuje w pełni optymalnie. Dlatego dziś bliżej przyjrzymy się witaminom z grupy B. Za co odpowiadają i gdzie je można znaleźć?

Witamina B2

Wpływ witaminy B2 na ludzki organizm jest bardzo duży. To właśnie ona odpowiada za pełną ochronę czerwonych krwinek. Wpływa również bezpośrednio na soczewki oka. Odpowiada także za regenerację skóry, paznokci oraz śluzowych błon. Witamina B2 ma również udział w przetwarzanie jedzenia na energię.

Tę witaminę znajdziemy głównie w nabiale, jajkach, rybach, drożdżach, wątrobie i warzywach koloru zielonego.

Witamina B6

Podobnie jak w przypadku witaminy B2, tak samo i witamina B6 odpowiada w dużym stopniu za produkcję krwinek czerwonych. Oprócz tego ma ona również wpływ na układ odpornościowy człowieka i przyczynia się do regulowania układu nerwowego.

Najprędzej witaminę B6 znajdziemy w rybach, kapuście, ziemniakach, mięsie, bananach oraz różnych ziarnach.

Witamina B12

W przypadku witaminy B12 ponownie mówimy o dużym wpływie na tworzenie krwi. Oprócz tego witamina B12 bierze udział przy podziale komórek i wpływa na układ nerwowy.

Największe ilości witaminy B12 znajdziemy przede wszystkim w wątrobie, rybach, mięsie, nabiale i jajach.