Szwecja jako raj dla narciarzy.

Kraje skandynawskie słyną w świecie nie tylko z czystości powietrza oraz rozwiązań które zmieniają świat na lepsze. To też miejsce gdzie każdy narciarz, czy to amator czy zawodowiec, znajdzie coś dla siebie. Zwłaszcza Szwecja to niemal wymarzony dla narciarzy kraj. Znajduje się tutaj wiele stoków posiadający status nie tylko najwyżej ocenianych stoków w Szwecji, ale i w całej Skandynawii.
Do najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Szwecji niewątpliwie należy Are. Ośrodek ten po raz szósty z rządu został w tym roku wybrany najlepszym dla narciarzy stokiem całej Skandynawii. Maleńkie miasteczko położone niedaleko granicy z Norwegią może się poszczycić aż 42 wyciągami oraz 89 trasami zjazdowymi. Ośrodek w Are dzieli się na trzy różne obszary. Are Bjoernen najbardziej odpowiednie dla rodzin z dziećmi, drugi obszar – Duved oraz Tagelfjall. W Are można liczyć również na bogatą ofertę hoteli, restauracji i kawiarni. Ogromnym plusem ośrodka jest bliskość lotniska międzynarodowego, znajdującego się w norweskim Trondheim, oddalonego od Are o około 140 km.

Najbardziej na północ wysuniętym ośrodkiem narciarskim Szwecji jest Riksgransen. Kurort ten, znajdujący się na granicy szwedzko – norweskiej słynie z tzw. offroadów czyli bogactwa tras pozastokowych. Nie brakuje w nim również mnóstwa profesjonalnych stoków. Każdego roku w maju, w ośrodku Riksgransen odbywają się Wysokogórskie Mistrzostwa Skandynawii. Ośrodek ten położony jest w malowniczym krajobrazie subarktycznym.

Najbardziej intrygujące doświadczenia w Grecji, które musisz doświadczyć

Trzecim, najpopularniejszym ośrodkiem narciarskim Szwecji jest ośrodek w Salen. Ośrodek położony jest w centralnej Szwecji co zapewnia bezproblemowy dojazd z każdego miejsca w kraju. Salen posiada niemal 100 stoków zjazdowych oraz aż 90 wyciągów narciarskich. Ciekawostką jest fakt iż ośrodek ten położony jest nieopodal startu "Światowej sławy długodystansowych wyścigów narciarskich Vasaloppet". Kurort Salen jest jednym z najchętniej dwuedzanych kurortów narciarskich w Szwecji.