Brak pomysłów na generowanie kosztów w firmie? Poznaj 3 nietypowe sposoby

Wielu przedsiębiorców z wyboru lub z przypadku prowadzi działalność gospodarczą w taki sposób, że w ramach prowadzenia księgowości firmy mogą wliczać koszty firmowe. Jednak niektóre osoby, a szczególnie te prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, po prostu nie mają pomysłu na to, jakie koszty firmowe można by zawrzeć w zeznaniu podatkowym, aby obniżyć podatki. Dziś przyjrzymy się kilku nietypowym pomysłom, które pozwolą nam na obniżenie podatków.

Może czas w końcu wymienić meble biurowe?

Wielu przedsiębiorców w ogóle nie myśli o tym, że wydatki na meble do biura mogliby wrzucić w koszty firmowe. Dlatego wymieniamy ten sposób. Jeśli masz do wymiany biurko, fotel w biurze lub jakikolwiek inny mebel, to po prostu kup dany produkt na fakturę, dzięki czemu bez problemu wliczysz zakup takiego produktu w koszty i zmniejszysz wysokość podatku dochodowego. Warto jednak pamiętać, że kupowanie drogich i wystawnych mebli może być uznane jako koszt reprezentacyjny, przez co takich kosztów wliczać nie można.

Środki czystości to również koszty

Porządek w biurze trzeba utrzymywać, to jest niepodważalny fakt. A żeby w odpowiedni sposób to robić, po prostu musimy mieć odpowiedni sprzęt do czyszczenia. Środki czystości w koszty można wliczyć przede wszystkim tam, gdzie prowadzenie działalności jest związane z udostępnianiem przestrzeni klientom – przykładem może być salon fryzjerski lub salon kosmetyczny.

Koszty związane z reklamą i marketingiem

Reklamujesz się w internecie? A może produkujesz koszulki lub inne ubrania, na których znajduje się logo firmy? Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku możesz wliczyć to w koszty. Opcji związanych z wliczaniem kosztów marketingowych i reklamowych w koszty firmy jest naprawdę sporo. Doświadczony księgowy na pewno pomoże nam w momencie, gdy będziemy chcieli rozliczyć koszty reklamy stacjonarnej, jak i internetowej.