Czy Afganistan jest krajem turystycznym?

Zarówno turyści z Polski, jak i turyści z zagranicy coraz częściej starają się wybierać miejsca na swoją podróż, które nie są aż tak popularne. Egipt, Tunezja, Chorwacja, czy nawet Sri Lanka to miejsca, w których było już sporo osób. Dlatego inni starają się wybierać nowe miejsca jako swoje cele podróżnicze. Jednym z takich miejsc jest Afganistan. Czy jest to miejsce turystyczne? Czy Afganistan jako kraj jest turystycznym miejscem, które można i warto odwiedzić?

Afganistan a turystyka

Afganistan oficjalnie nazywany Islamskie Państwo Afganistanu, a dawniej znany pod nazwą Khorasan co z języka perskiego oznacza „wschód słońca”. Położony jest na terenie Azji Środkowej w jej południowo- zachodniej części. Kraj biedny, znany z wieloletnich konfliktów i prowadzonych wojen. Obecnie walkę o władzę wygrali islamscy radykaliści Talibowie.

Do Afganistanu można i warto pojechać

Kraj niebezpieczny, a jednak co roku wiele osób przyjeżdża tam turystycznie. Swoją podróż najlepiej zaplanować na początek wiosny lub wczesną jesień. Nie ma wówczas męczących upałów. Wizytę w Afganistanie najlepiej zacząć od odwiedzenia stolicy państwa, którą jest Kabul. To położone na wzgórzach miasto liczy sobie prawie pięć milionów mieszkańców. Można tam zobaczyć wiele zniszczonych meczetów i pałaców należących do poprzednich władców. Ruiny tych budowli datowane są na początek XX wieku. Błękitny Meczet w Mazar cieszy się dużym zainteresowaniem przyjeżdżających do Afganistanu turystów. Jest to wspaniała budowla architekturą przypominająca budowle sakralne znajdujące się na terenie Iranu. W kraju można znaleźć wiele buddyjskich posągów, które w większości zostały zniszczone przez Talibów.