Podróż do Tunezji – z wizytą w miejscowości Tunis

Bez wątpienia Tunis est jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast, jakimi może się pochwalić Tunezja, a znane biura podróży coraz chętniej organizują wczasy na jego terenie. Tunis ma się czym pochwalić, a na brak atrakcji w tym wielkim mieście nie można narzekać. Nic więc dziwnego, że Polacy coraz chętniej wybierają się właśnie do Tunezji. W ostatnim czasie to właśnie miejscowość Tunis zyskuje na zainteresowaniu wśród polskich turystów, ale nie tylko, ponieważ również i zagraniczni turyści upodobali sobie to miejsce.

Dlaczego warto odwiedzić Tunis?

Tunezja może się tu pochwalić wyjątkową różnorodnością. Na terenie takich miast, jak Tunis, nowoczesność i historia łączą się ze sobą, a tradycja i przyszłość występują obok siebie. piękne plaże, port oraz nowoczesne hotele to czynniki, dzięki którym biura podróży właśnie tu urządzają wczasy. Nie brak też cennych zabytków w okolicy, dzięki czemu Tunis może się okazać ciekawym punktem wypadowym dla niejednej wycieczki po tej części północnej Afryki. Tunezja to przecież i takie atrakcje, jak piękne mariny oraz leżące w niewielkiej odległości od Tunisu stanowiska archeologiczne. Tym najcenniejszym jest oczywiście Kartagina.

Jakie atrakcje turystyczne czekają na turystów w Tunis?

Atrakcji i różnorodnych obiektów godnych zobaczenia nie brak jednak i na terenie samego Tunisu. Dość młoda dzielnica francuska i zabytkowa medyna, na terenie której panuje atmosfera typowa dla krajów arabskich to podstawa dla turystów wypoczywających w tym miejscu. Meczety oraz Muzeum Bardo to kolejne skarby, dzięki którym Tunis stał się tak ważnym ośrodkiem turystycznym. Wczasy spędzone na jego terenie to idealne rozwiązani dla tych, którym marzy się niezwykła Tunezja oraz doskonały wypoczynek nad morzem.