Jak się przygotować poprawnie na wyprawę w góry?

Myślisz i planujesz wycieczką w góry? Masz już przygotowany namiot i potrzebny sprzęt taki do namiotu jak :

Śpiwór
Sam namiot
Garnek i patelnie
czajnik na ciepłą wodę
palniczek przenośny na gaz
butle z gazem
i tym podobnymi rzeczami?

To co jeszcze warto zabrać zanim wyruszysz sam na wspinaczkę po górach? Przeczytaj ten artykuł i się dowiedz co jeszcze warto zabrać.
Pierwszym i dobrym wyborem do wzięcia to plecak turystyczny, który pomieści wiele rzeczy najmniej 60 litrów. Dobra to już mamy i wiesz, ale co dalej?
Oczywiście parę koszulek z krótkim i jedną/dwie koszulki z długim rękawem. Pewnie zapytasz dlaczego? Już śpieszę z wyjaśnieniem. Parę koszulek z krótkim rękawem będą dobrym wyborem podczas wspinania się z w góry. Koszulka bluza termoaktywna i dodatkowo kurtka będzie idealnym wyborem, a do czego z długim rękawem? Gdy zamierzasz spać pod namiotem może być trochę zimno i w tym wypadku warto zabrać ze sobą koszulkę z długim rękawem zwykła wystarczy, ale lepiej wejść w posiadanie bluzki z długim rękawem termoaktywnej, by było Ci dość ciepło podczas zimnej nocy w górach.

Kolejnym dobrym wyborem z ubrań będą to :

Dwa trzy swetry
Bluza termoatykwna
czapka z daszkiem
czapka zimowa
szalik
rękawiczki

To nie wszystko warto zabrać ze sobą, też takie podstawowe artykuły związane z typowym wspinaniem się po górach jak skarpetki do wędrówek górskich buty wygodne i trwałe nieprzemakające. Dobrze wszystko z odzieży mamy i mamy podstawowe przedmioty wymienione na samej górze artykułu co dalej warto zabrać ze sobą?
Ważnym elementem, które nie mogło zabraknąć są to kremy z filtrem przydadzą się podczas pękania ust bądź innych części ciała przy zimnej temperaturze. Latarki, które będą wymienne akumulatory bądź baterie. No z tym związane też właśnie baterie czy akumulatorki do owych latarek warto wziąć minimum trzy latarki do oświetlenia Sobie drogi no i namiotu, w którym będziemy się znajdować.

Kijki są opcjonalnym wyborem, ale pamiętaj, że pomogą nam po wędrówce po górach.
Picie no to chyba jednak oczywiste no i nie powinienem tego tutaj pisać, ale jak wszystko to wszystko. Woda to przede wszystkim.

Co zabrać do jedzenia w górach?

Jeśli mamy owy sprzęt taki jak patelnie garnek czy co innego no i przenośny palniczek, to można więcej jedzenia wziąć ze sobą na przykład zupki chińskie czy inne danie, do którego potrzebujemy tylko ciepłej wody i czasu do zrobienia szybkiego dania gotowego. Możesz wówczas pomyśleć jeszcze nad spakowaniem termosu, bo z rana możesz zrobić Sobie ciepłe picie takie jak kawa czy herbata przed dalszą wędrówką w owym czajniczku przenośnym.

Bezpieczeństwo na wyprawę w góry to absolutna podstawa wyjazdu

Nie zapomnij, tez o bezpieczeństwie wyprawa w góry wiąże się z dużym ryzykiem dlatego warto zapoznać się z tym właśnie bezpieczeństwem.
Apteczka turystyczna to jedna z najważniejszych podstaw wyprawy!
Mapa papierowa nawet jeśli posiadasz w smartfonie
Telefon w pełni naładowany
Powerbank przez, który możesz naładować owy telefon
Dokumenty takie jak dowód osobisty i inne dokumenty
ubezpieczenie turystyczne zawsze się przyda!