Jaki jest najlepszy zestaw kamery do monitoringu?

Najlepszym sposobem na ochronę domu lub firmy jest posiadanie dobrych kamer bezpieczeństwa. Jeśli myślisz o zakupie jednego z tych aparatów, na pewno natknąłeś się na dużą liczbę opcji na rynku. Aby ułatwić Ci poszukiwania i pomóc w wyborze modelu, który najbardziej Cię interesuje, w tym artykule podpowiemy, co powinien posiadać aparat, aby dobrze spełniał swoje zadanie.

Kamery nadzorujące z WiFi.

Posiadanie Wi-Fi w kamerze nadzorującej jest wielką zaletą. Technologia bezprzewodowa sprawia, że jest on mniej podatny na zerwanie kabla. Kamera monitoringu z Wi-Fi jest znacznie łatwiejsza w instalacji i oferuje większą wszechstronność, ponieważ nie jest zależna od kabla. Z drugiej strony, dzięki Wi-Fi, możliwe jest oglądanie na urządzeniach mobilnych tego, co aktualnie rejestruje kamera monitoringu. W ten sposób niezależnie od tego, gdzie jesteś, zawsze masz dostęp do swojego urządzenia i możesz sprawdzić, co się dzieje w danej chwili.

Widoczność w nocy.

Zapadający zmrok nie musi być powodem, dla którego kamera monitorująca przestaje być użyteczna. W tym przypadku zalecamy wybór kamery do monitoringu, która ma podczerwień lub światło termiczne, aby nie stracić żadnych szczegółów tego, co dzieje się w ciemności. Działanie takiej kamery nie jest uzależnione od warunków widoczności, ale od ciepła emitowanego przez ciało. Więc nie ma znaczenia, czy jest noc lub warunki pogodowe uniemożliwiają dobrą widoczność, z tych kamer nadzoru nikt nie pozostanie niezauważony.

Wewnątrz lub na zewnątrz.

Przy zakupie kamery nadzoru należy upewnić się, czy jest to do użytku zewnętrznego lub wewnętrznego. Główna różnica polega na tym, że kamery zewnętrzne mają zazwyczaj specjalne certyfikaty, które czynią je bardziej odpornymi. Odporność ta jest niezbędna, aby uniknąć zużycia związanego z ciągłym przebywaniem na słońcu. Kamery wewnętrzne, natomiast, są mniejsze i bardziej dyskretne. Prawdą jest, że kamera zewnętrzna może się sprawdzić w pomieszczeniach, ale jeśli to zrobisz, będziesz marnować jej użyteczność.

Kamera ruchoma lub stała.

Wreszcie, w zależności od miejsca instalacji kamery i zasięgu, jaki ma ona rejestrować, powinna być ona albo ruchoma, albo stała. Jeśli zamierzasz stale nagrywać drzwi i idealnie pasują one do jednego ujęcia, nie będzie miało znaczenia, czy kamera jest zamocowana na stałe. Z drugiej strony, mobilna kamera jest szczególnie polecana, jeśli chcesz nagrywać większy obszar. Mobilne kamery są nieskomplikowane w obsłudze i mają konfigurowalne pozycje, dzięki czemu mogą łatwo śledzić obiekty lub osoby poruszające się w obrębie ich kąta widzenia. Obie opcje są wykonalne, ale w zależności od sytuacji, będziesz bardziej zainteresowany jednym lub drugim modelem.