Miejscowości, które warto zobaczyć w Portugalii

Szukasz miejsca, w którym można byłoby wypocząć przy blasku słońca, a przy tym zwiedzić ciekawe miejsca? W takim razie warto odwiedzić półwysep iberyjski, a dokładniej jego zachodnią część. Położony kraj na zachodniej części półwyspu iberyjskiego to Portugalia, która jest bardzo mocno podziwianą krainą słonecznych plaż, a zarazem i niesamowitych to miast, które tak naprawdę przyciągają swoimi to atrakcjami miliony turystów, też i tych z Polski.

1. Lizbona

Jest to stolica całej Portugalii, a zarazem i najbardziej urzekające miasto Europy. Jest to także miasto jedno z najbardziej odwiedzanych przez turystów z całej Europy. Miasto to bardzo mocno wyróżnia się na tle innych miast. Jest to miasto najbardziej zaludnione. Jako, że jest tutaj duża społeczność, to za tym idzie także w zasadzie największa liczba atrakcji turystycznych dla turystów.

2. Porto

Wielokulturowe miasto Porto, które jest, położona przy samym ujściu rzeki Douro jest to miejscowość usytuowana przy nadbrzeżu Riberia. Warto odwiedzić to miasto podczas przyjazdu do Portugalii. Znajdziemy tutaj wiele rodzajów restauracji z wielu różnych kultur. Jednak nie tylko jedzenie tutaj zachwyca. Będąc tutaj warto odwiedzić jednak tutejsze lokale gastronomiczne, a także liczne atrakcje dla turystów. Na pewno po pewnym czasie lub nawet od razu stwierdzimy, że jest to po prostu bardzo bajeczne miasto.

3. Madera

Madera jest to wyspa przez wielu określana jako wyspa wiecznej wiosny. Dlaczego? Ponieważ tutaj nie ma zimy ani lata. Na okrągło jest tu klimat łagodny, a zarazem i ciepły. Jednak to miejsce też nie jest jakoś bardzo odwiedzane przez turystów, dlatego też warto tutaj przyjechać na swoje wymarzone ciepłe wakacje!