Na wczasy w tereny górskie – wizyta turystyczna w miejscowości Kletno

Dzięki pięknej okolicy, gęstej sieci szlaków pieszych oraz atrakcjom, które skutecznie przyciągają uwagę turystów z całego kraju, niewielkie Kletno stało się jednym z najpopularniejszych letnisk w polskich grach. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten spędzi wspaniałe wczasy i stóp Śnieżnika. Czym zachwyca Kletno? Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Atrakcje turystyczne Kletna

Kletno to idealne miejsce dla tych, którzy chcą urządzać piesze wycieczki po Masywie Śnieżnika. Jest to piękny szczyt, z którego roztaczają się niezapomniane widoki na okolicę. Jest to jednocześnie góra o wielkich walorach przyrodniczych, zatem spacer po jej zboczach może się stać nie lada gratką dla każdego miłośnika natury.

Wyjątkowa jaskinia niedźwiedzia w Kletnie

Samo Kletno też ma się czym pochwalić. Jego najcenniejszym skarbem jest Jaskinia Niedźwiedzia. To jedna z najpiękniejszych jaskiń w Polsce, która cieszy się bardzo dużą popularnością. Na pewno fani takich atrakcji turystycznych nie będą zawiedzeni. Zresztą co tu dużo gadać… Na pewno warto samemu zweryfikować to miejsce, jak i całą miejscowość. Wspaniała szata naciekowa robi wrażenie, dzięki czemu chętnych na wizytę w jej wnętrzu nie brakuje. Druga atrakcja, z której Kletno jest bardzo dumne, przypomina o trudnej historii Dolnego Śląska. To kopalnia uranu, w której pozyskiwano uran na potrzeby Związku Radzieckiego. Dziś obiekt ten jest ważną atrakcją turystyczną, a spacer z przewodnikiem po tutejszej trasie turystycznej może się dla wielu z nas okazać rewelacyjną przygodą.