Najczęstsze błędy w codziennej pielęgnacji cery

Niezależnie od posiadanego typu cery istnieją pewne uniwersalne zasady pielęgnacji, które sprawdzą się u każdego. Jednym z nich jest dwuetapowe oczyszczanie skóry. Pierwszym krokiem powinno być użycie albo olejku myjącego albo masełka oczyszczającego.

Jaki olejek lub masełko oczyszczające do cery?

Moim ulubionym typem produktu jest zdecydowanie masło, szczególnie te z Bandi. Następnie wystarczy zmyć produkt letnią wodą i przejść do kolejnego etapu, czyli użycia żelu oczyszczającego albo pianki np. z Resibo. Stosowanie tego prostego kroku sprawi, że zaskórniki będą mniej widoczne, a pory dużo bardziej oczyszczone.

O poziomie pH skóry twarzy

Po każdym kontakcie skóry twarzy z wodą należy wyrównać jej poziom pH, dlatego niezbędne jest korzystanie z toniku. Na rynku jest wiele różnego rodzaju toników, o różnych właściwościach – od rozjaśniających po nawilżające. Warto zatem dobrać go indywidualnie do potrzeb skóry.

Krem i serum do skóry twarzy

Potem trzeba zastosować odpowiedni krem lub serum. W pielęgnacji nie można również pomijać codziennego stosowanie kremu z filtrem. Nie tylko gwarantuje on ochronę przed przebarwieniami, ale też utrzymuje nawilżenie skóry. Obecnie dostępnych jest kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset kosmetyków tego rodzaju. Po przetestowaniu kilku z pewnością znajdziemy taki, który spełni nasze oczekiwania.