W podróż na tereny północnej Hiszpanii

Północna Hiszpania ma się czym pochwalić, a wycieczki po tej części Półwyspu Iberyjskiego każdemu z nas dostarczą niezapomnianych wrażeń. Czym wyróżnia się ten skrawek kraju? Co warto zobaczyć na jego terenie?

Słów kilka o terenach północnej Hiszpanii

Północna Hiszpania to trzy krainy, które mogą się pochwalić ciekawą tradycją i długą historią. Dość dobrze znana jest Galicja, kojarzona głównie z Drogą św. Jakuba i pielgrzymkami do Santiago, warto jednak pamiętać o Asturii oraz o Kantabrii. I na ich terenie czekają atrakcje, dzięki którym podróż po Hiszpanii przemieni się w wyjątkową przygodę. A jak wiadomo Hiszpania i cały półwysep Iberyjski same w sobie są zachęcające. Przede wszystkim ze względu na piękną pogodę i liczne atrakcje turystyczne. Jednak jeśli chodzi o północną Hiszpanię, to naprawdę jest w niej coś wyjątkowego. W jaki sposób turyści mogą spędzić tu wolny czas?

Wczasy w północnej Hiszpanii

Kto postawi na wczasy na terenie Kantabrii, ten będzie mógł się cieszyć relaksem na pięknych plażach oraz korzystać z rewelacyjnych warunków do surfowania. Dla tych, którzy cenią sobie ciszę i spokój, idealnym celem wycieczki będzie Asturia. Tu czekają kameralne miasteczka i wioski, dumą Asturii są jednak obszary o ogromnej wartości przyrodniczej. A Galicja? Wbrew pozorom nie tylko pielgrzymi miło spędzą tu wolny czas. Wycieczki po tej części Hiszpanii to szansa na wyjątkowe spotkania z zabytkami oraz możliwość odkrywania piękna jednego z najsłynniejszych regionów winiarskich na terenie Półwyspu Iberyjskiego.