O prozdrowotnych właściwościach truskawek – dowiedz się więcej o witaminowej bombie

Każdego roku wiele osób od samego wystartowania czerwca codziennie zajada się truskawkami. Nic dziwnego, ponieważ ten słodki i apetycznie wyglądający produkt jest naprawdę świetny. Oprócz swojego wyglądu, zapachu i smaku, truskawki mają jednak do zaoferowania znacznie więcej. Mowa o witaminach, które zawarte są w tych owocach. Co dokładnie możemy więc znaleźć w truskawkach?

Znaczna ilość witaminy C w truskawkach, ale nie tylko

Truskawki to przede wszystkim ogromna ilość witaminy C. Jednak na tym właściwości tych owoców się nie kończą. W ich składzie znajdziemy także sporo antyoksydantów i błonnika. Ponadto organizm trawiąc truskawki przyswaja także witaminy A, PP, E oraz sporo witamin z grupy B. Oprócz tego w składzie truskawek znajdziemy sporo mikroelementów takich jak magnez, wapń, fosfor oraz mangan. Warto dodać, że w truskawkach znajduje się także kwas foliowy, który jest uznawany jako składnik świetnie radzący sobie z zapobieganiem depresji. Ponadto kwas foliowy oddziałuje korzystnie na pracę, rozwój i ogólne funkcjonowanie mózgu.

Jak więc widać truskawki to owoc, który ma naprawdę wiele do zaoferowania. Całe szczęście, że w Polsce truskawki cieszą się dużą popularnością, a także rosną na polskiej ziemi. Dzięki temu praktycznie od początku czerwca mamy ich pod dostatkiem. W ten sposób wiele osób na pewno może zadbać o swoje zdrowie, smacznie zjeść zdrowy deser i przede wszystkim wspomóc pracę swojego organizmu.