Z wizytą w hiszpańskim miasteczku Pals

Coraz więcej Polaków decyduje się na wakacje poza granicami Polski. A jednym z częściej wybieranych kierunków jest Hiszpania oraz jej piękne miasteczka. Dziś nieco bliżej przyjrzymy się miasteczku Pals. Co do zaoferowania turystom ma to niezwykłe miejsce?

Co warto wiedzieć o wyjątkowym miasteczku Pals?

Miasteczko Pals to jedno z tych miejsc, z których hiszpańska Katalonia może być dumna. Co warto wiedzieć na jego temat? Na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę w trakcie wycieczki po jego terenie?

Pals to zabytkowe miasteczko, które – dzięki położeniu na terenie Costa Brava – cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony turystów. Otoczone plantacjami ryżu, kusi średniowiecznym układem urbanistycznym oraz starówką, obok której nie można przejść obojętnie. Brukowane uliczki, pozostałości murów miejskich oraz ruiny zamku, którego budowę rozpoczęto w IX wieku – oto wybrane atrakcje, z jakimi możemy się spotkać w trakcie wycieczki po mieście. Pals może się też pochwalić zabytkowym kościołem parafialnym oraz grobami z czasów Wizytgotów. A dla tych, którzy interesują się przeszłością, nie lada gratką będzie wizyta w miejscowym Muzeum Archeologii Podwodnej.

Na wakacje do Hiszpanii

Wczasy w Hiszpanii nie muszą ograniczać się do plażowania i zabaw w morskiej wodzie. Na terenie Katalonii nie brak miejsc, w których wypoczynek nad morzem możemy bez problemów połączyć ze zwiedzaniem cennych zabytków. Pals jest jedną z tych miejscowości, na terenie której i amatorzy plażowania, i turyści zainteresowani historią, spędzą czas w przyjemny sposób.