Jak zacząć i czy warto ćwiczyć jogę?

Stresujący tryb życia, praca zdalna, a przy tym mało ruchu – wszystko to sprawia, że czujemy się sztywni i ociężali, a od czasu do czasu coś nas boli. Gorączkowo szukamy pomocy: masaże, wyjazd do spa, gimnastyka, a może… joga?

O trenowaniu jogi

Ten system, znany od tysiącleci, wbrew pozorom nie jest tylko dla wtajemniczonych i giętkich. Wiele asan znakomicie nadaje się dla początkujących, a mnóstwo z nich – jak na przykład mostek, z pewnością ćwiczyliśmy nieraz na szkolnym wuefie, nie wiedząc, że zaczynali od nich najlepsi jogini. A to właśnie takie proste ćwiczenia jak mostek wchodzą w skład jogi. Osoby początkujące mogą więc śmiało zacząć trenowanie jogi i wprowadzić tę aktywność fizyczną do swojego codziennego rytuału dnia. Ćwicząc jogę i do tego korzystając z cateringu dietetycznego w postaci diety pudełkowej naprawdę można znacząco poprawić swoje zdrowie i sylwetkę.

Jak więc zabrać się za ćwiczenie jogi?

Najważniejsza jest motywacja. Kiedy już zdecydujesz, że właśnie dziś zaczniesz wyginać swoje ciało na macie, zrób to. Jeżeli nie masz maty, w sklepach internetowych bez problemu znajdziesz taką, która ci odpowiada. Pamiętaj o tym, by nie była zbyt cienka i nie ślizgała się po podłodze. Mata już jest? Teraz zajrzyj do szafy i poszukaj ciuchów: wygodnych, niekrępujących ruchów; nie muszą być piękne. Z biegiem czasu możesz zaopatrzyć się także w przydatne gadżety, taśmy, wałki i gąbki – ale już teraz, mając tylko matę i wygodne ubrania, jesteś już gotowa, by rozpocząć praktykowanie jogi. Możesz to robić z instruktorami na YouTube albo z aplikacją na telefon, wydającą komendy w odpowiednich odstępach czasu. Wybór zależy od twoich preferencji.